خیار، سرشار از آنتی اکسیدان، رطوبت، و PH کاملا متعادل با پوست شماست. از زمانیکه در فیلم‌های سینمایی، خانم‌های تجملی را با ماسک صورت خیار نشان دادند، خیار به یک ماده‌ی اصلی برای زیباییتبدیل شده است.

خیار، پف چشم را بطور معجزه آسایی از بین می‌برد، اما تسکین دهنده‌ی پوست و ضدپیری هم می‌باشد. در این مطلب کاربردهای زیبایی مورد علاقه‌مان را در مورد خیار بیان کرده‌ایم:

 • روشن کننده چشم

واضح‌ترین ترفند خانگی در استفاده از خیار، این است که دو قطعه خیار را روی چشم‌هایتان قرار دهید. کمی استراحت کنید، و اجازه دهید که خیار بمدت ۲۰ دقیقه روی چشم‌هایتان بماند تا تاثیر جادویی‌اش را بگذارد. خیار، ورم، حلقه‌های سیاه، و خستگی چشم را کاهش می‌دهد تا ظاهری بدون عیب و نقص داشته باشید. گریمورهای معروف فیلم‌ها در سراسر جهان، هنوز هم از این ترفند ضروری استفاده می‌کنند.

 • تونر صورت

برای تهیه‌ی یک تونر ملایم و نرم کننده، نصف یک خیار را ریز ریز کنید و با ۳ قاشق غذاخوری عنبر سائل و ۲ قاشق غذاخوری آب مقطر، بصورت پوره در آورید. با استفاده از یک غذا ساز تمام مواد را کاملا با هم مخلوط کنید، آنها را در یک بطری بریزید و با خیساندن یک پنبه در مخلوط بدست آمده، آزادانه از آن استفاده کنید. (بخصوص برای با طراوت کردن پوستتان در تابستان). اگر این محصول را در یخچال نگهداری کنید، بمدت چند هفته، تازه خواهد ماند.

 • ماسک جوان کننده

رایج ترین کاربرد پالپ و آب خیار، بهتر کردن رنگ چهره و جوانسازی پوست است. آب خیار را با چند قطره آبلیمو مخلوط کنید و بعنوان یک ماسک صورت از آن استفاده کنید. این ماسک، رنگ چهره‌ی شما را بهتر کرده و پوستتان را درخشان می‌کند.

 • درمان آکنه و موهای فرو رفته در گوشت

مخلوط آب خیار با سرکه‌ی سیب، آلوئه ورا، و آب گوجه فرنگی، یک تونر باور نکردنی می‌سازد که به تمیز کردن منافذ کمک می‌کند. این مواد را کاملا با هم مخلوط کنید و با یک پنبه‌ی توپی، آرام روی پوستتان بمالید (مراقب چشمهایتان باشید) و حتما بعد از چند دقیقه، آنرا کاملا آبکشی کنید.

 • ماسک ضدآکنه خیار

با مخلوط کردن مقدار مساوی زردچوبه و پالپ خیار با کمی‌آب لیمو می‌توانید یک ماسک ضد چربی درست کنید. آن را روی پوستتان بمالید و بگذارید ۱۵ دقیقه بماند سپس کاملا آبکشی کنید.

 • ماسک هموار کننده ته رنگ پوست

یک خیار را در یک غذا ساز بصورت خمیر در آورید. کمی‌آب لیمو و یک قاشق چایخوری عسل به این مخلوط اضافه کنید تا یک ماسک شب که ته رنگ پوست را هموار می‌کند داشته باشید. بگذارید ۲۰ دقیقه روی پوستتان بماند و سپس با آب گرم بشویید.

 • ماسک مرطوب کننده خیار شماره ۱

یک قاشق چایخوری جو را با یک خیار کاملا ریز شده مخلوط کنید، و بگذارید نیم ساعت در دمای اتاق بماند تا غلیظ شود. آنرا روی پوستتان بمالید و بگذارید ۲۰ دقیقه بماند و سپس آبکشی کنید. برای رطوبت رسانی فوق العاده بیشتر می‌توانید یک قاشق غذا خوری عسل نیز اضافه کنید.

 • ماسک مرطوب کننده خیار شماره ۳

برای پوست‌های مختلط، شما می‌توانید نصف یک خیار و یک قاشق غذاخوری ماست ساده را با هم مخلوط کنید. بمدت ۲۰ دقیقه روی پوستتان بگذارید و سپس آن را بشویید.

 • اسپری خیار برای بدن

یک خیار خرد شده را با یک قاشق چایخوری آلوئه ورا، یک قاشق غذا خوری گلاب و آبلیمو مخلوط کنید. آنها را از صافی رد کنید و مایع را در یک بطری اسپری بریزید. آن را در یخچال نگهداری کنید. این، یک درمان شگفت آور برای پوستهای خشک است.

 • مرهم آفتاب سوختگی

قرار دادن قطعات خیار روی پوست آفتاب سوخته، پوست را فورا تسکین می‌دهد، بدون آنکه سوزش یا خارش ایجاد کند.

 • اسکراب خیاری ضد سلولیت

با مخلوط کردن رسوب قهوه، عسل و آب خیار می‌توانید یک اسکراب ضد سلولیت درست کنید. همچنی می‌توانید مثل یک ماسک روی نواحی سلولیت دار از آن استفاده کنید و سپس بعد از ۳۰ دقیقه، آنرا با مالش دادن از روی پوستتان پاک کنید.

 • حمام خنک کننده خیار برای تابستان

همانطور که گاسپاچو، سوپ مخصوص تابستان است، یک وان در ماه‌های گرم، باعث خنک شدن شما می‌شود. یک وان را با آب ولرم (یا با هر درجه حرارتی که ترجیح می‌دهید) پر کنید، ۲ فنجان نمک فرنگی اصل، یک خیار قطعه قطعه شده و حدود ۴ یا ۵ شاخه نعناع به آن اضافه کنید.