آشنایی با انواع میوه هایی که به تازگی وارد بازار ایران شده اند

تاریخ انتشار: 96-11-25 15:11:09 چهارشنبه
نمایش: 39803
(296 رای)

در فرهنگ ها و ملیت های مختلف گیاهان، سبزیجات و میوه هایی وجود دارند که مورد مصرف قرار میگیرند در ادامه فروشگاه میوه آنلاین مستر میوه برخی از آنها را به اختصار خدمت شما معرفی می نماید:

 میوه درخت هالا (یا به قولی پوهالا)

 این میوه عجیب در قسمت های استوایی شرق استرالیا رشدمیکند و آن را به طور خام یا پخته خورد. حالا یکی از موادی هست که در غذاهای مالدیوی ممکن است زیاد ببینید. جالب است که خوردن این میوه میتواند برای دندان حکم مسواک زدن راداشته باشد.

طالبی شاخ دار

طالبی شاخ دار ترکیبی از خانواده ملون ها و خیارها به حساب می آید. این میوه که داخلش شبیه ژله است، یکی از خوردنی های سنتی آفریقا است.

ترگیل

ترگیل رامیتوانید در کشورهایی مثل مالزی، تایلند، اندونزی یا جنوب هند پیدا کنید. این میوه عجیب که به اندازه یک توپ تنیس هست، شیرین و آبداراست.

کلم رومی

این سبزی عجیبی که در عکس پایین می بینید، همان گل کلم است، اما با شکل های منظم تر که باعث میشود آدم  به جای خوردن، بیشتر تماشایش کند.کلم رومی اولین بار در ایتالیا دیده شده و مزه اش کمی ترد تر از گل کلم معمولی هست.

مژکی

مژکی یک میوه درختی خوش قیافه است که در مناطق استوایی رشد می کند. همانطور که از اسمش پیداست، روی بدنه این میوه مژه های ضخیمی وجود دارد که ظاهر جالبی به آن داده است. گوشت مژکی کمی ترد و مزه ای ترش و شیرین دارد.

سیب آکی

آکی یک درخت همیشه سبز است که میتواند تا ۱۰ متر رشد کند. از میوه این درخت در غذاهای جاماییکایی استفاده می کنند. از خود میوه، هسته ها، برگ ها و حتی تنه درخت برای موارد دارویی هم می توانید استفاده کنید.

آکبی

آکبی به خاطر رشد تهاجمی ای که دارد، توی خیلی از کشورها از جمله نیوزلند تحت عنوان "گیاهان ناخواسته" شناخته شده است اما این گیاه حتی در ادبیات ژاپنی ها هم از آن یاد شده، جایی که اولین بار آن را کشف  کردند.

پیتایا، میوه اژدها

پیتایا میوه ی چندین نوع کاکتوس است که در آسیای شرقی و آمریکای جنوبی رشد می کند. پیتایا که به میوه اژدها هم مشهوراست، جنسی شبیه به کیوی دارد، اما تقریبا شیرین به حساب می اید. گوشت این میوه رامی توان به صورت خام خورد، یا به صورت نوشیدنی دم کرد.

جک فروت

جک فروت یکی از میوه های بزرگ درختی به حساب می آید که آبدار و معطر است و سالک یک نوع درخت کاج محسوب میشود که میوه های عجیب خوردنی روی آن رشد می کنند. با نیشگون گرفتن از سر این میوه ها، پوست آنها کنده می شود و میتوانید گوشته داخلش را بخورید. مزه سالک شیرین و اسیداست و جنسی شبیه به سیب دارد. در کشورهای جنوب شرقی آسیا و شرق آفریقا رشد می کند. از این میوه توی خیلی از دستور پخت های غذا استفاده می کنند.

کارامبولا

کارامبولا که همچنین به نام میوه ستاره ای هم معروف است که در کشورهایی مثل سری لانکا، بنگلادش، اندونزی و… رشد می کند. همانطور که در تصویر می بینید، این میوه شبیه یک ستاره است و همه قسمت های آن قابل خوردن است.

سالک

سالک یک نوع درخت کاج محسوب میشود که میوه های عجیب خوردنی روی آن رشد می کنند. با نیشگون گرفتن از سر این میوه ها، پوست آنها کنده می شود و میتوانید گوشت داخلش را بخورید. مزه سالک شیرین و اسیدی است، و جنسی شبیه به سیب دارد.

دست بودا

این میوه عجیب از خانواده مرکبات، به شکل دست انسان رشد می کند و به همین خاطر اسم "دست بودا" را برایش انتخاب کردند. دست بودا عطر خیلی خوبی دارد و به همین خاطر در چین و ژاپن از آن برای معطر کردن اتاق ها استفاده می کنند.

دوریان

خیلی از مردم آسیای شرقی، این میوه را به عنوان "شاه میوه ها" میشناسند. دوریان بوی قوی و مزه ای شبیه بادام دارد.

سیب زمینی شیرین بنفش

سیب زمینی که به خاطر بالا بودن میزان نشاسته، مزه شیرینی به خودش گرفته است.

ساپوت سیاه

ساپوت سیاه یه میوه عجیب و غریب به نرمی گوجه فرنگی که داخلش مزه پودینگ شکلاتی میدهد به همین خاطر اسم دوم این میوه رامیوه پودینگ شکلاتی گذاشتند.

انگور برزیلی

انگور برزیلی، یک نوع انگور عجیب است که میوه های آن روی تنه درخت رشد می کنند. درخت این میوه به راحتی خودش رابا محیط تطبیق میدهد و تقریبا در هر شرایطی قابل پرورش دادن است.

نظرات کاربران
(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*